Preskočiť na obsah

„Mestám a obciam zhasína nádej“

Zverejnené 26.1.2023.

Kategória

 „Vážení obyvatelia, pripájame sa k celoslovenskej iniciatíve s názvom: „Mestám a obciam zhasína nádej,“ podľa ktorej dňa 30. januára 2023, v čase od 19:00 hod. do 19:30 hod. demonštratívne zhasneme verejné osvetlenie a dáme tak najavo, že situácia s neriešením cien energií pre samosprávy má mimoriadne vážne a negatívne dopady na plnenie mnohých našich základných úloh a povinností, čo sa dotkne aj bežného života každého z nás. Mestá a obce nie sú autormi problémov. Sú obeťami zlých  rozhodnutí vlády, a to, čo v tomto období najviac potrebujeme je rýchla a efektívna pomoc od vlády.“  

Dňa 30.01.2023, t.j. v najbližší pondelok preto musíme spoločne aj s inými obcami naprieč celou republikou vypnúť osvetlenie v čase od 19.00 hod do 19:30hod, aby sme začali aj takýmto spôsobom brániť naše obce a našich občanov vo vzťahu k nečinnosti vlády SR v predmetnej veci.

Všetkých občanov, ale hlavne tých, ktorí v tento deň a v tomto čase budú prechádzať obcou žiadame o pochopenie, a tiež o prispôsobenie sa tejto vopred oznámenej situácii.

Ďakujeme za súčinnosť a Vašu podporu.